OFERTA WARSZTATÓW PRZYRODNICZYCH DLA PRZEDSZKOLI DO POBRANIA

Dlaczego bobry budują tamy, a niektóre ptaki odlatują zimą do ciepłych krajów? Co to jest przeziębienie i czy na brudnych rękach „mieszkają” bakterie? Jak działa mydło i czy wilk jest naprawdę zły?

Z takimi pytaniami stykamy się codziennie na naszych zajęciach i to właśnie one staja się inspiracją do nowych warsztatów.

Naszym celem jest przede wszystkim zafascynowanie dzieci biologią, nauką i zaspakajanie ich ogromnej ciekawości otaczającego świata. Przybliżamy zatem maluchom sekretne życie zwierząt, roślin i mikroorganizmów, tłumaczymy „jak działa” maszyna zwana człowiekiem oraz jak my-ludzie działamy na środowisko. Przy okazji ćwiczymy logiczne myślenie, pobudzamy zmysły a zdobytą wiedzę utrwalamy w zabawach i pracach plastycznych.

Nasze zajęcia przeznaczone są dla przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. Prowadzimy je na terenie Państwa przedszkola. Warsztaty trwają od 30 do 60 minut, zależnie od wieku dzieci i realizowanego tematu.

Nasza najczęstszą formą naszej współpracy z przedszkolami jest cykl 9-10 spotkań, rozłożonych równomiernie w ciągu roku szkolnego (najczęściej 1 spotkanie w miesiącu). Obejmuje on najciekawsze zagadnienia z biologii i przyrody, których znajomość ułatwi każdemu dziecku zrozumienie i pokochanie otaczającego świata.

Cykle możemy przygotować w kilku różnych wersjach wiekowych (również dla różnych grup w obrębie jednego przedszkola).

Bogactwo tematyczne naszej oferty pozwala na przygotowanie cykli warsztatów przyrodniczych przez kolejne 3 lata bez powtórzeń tematów. Dlatego zachęcamy do stałej współpracy.

Nasze warsztaty prowadzimy zgodnie z zaleceniami związanymi z aktualną sytuacją epidemiologiczną.

Wybrane tematy realizujemy również w języku angielskim.

OFERTA WARSZTATÓW PRZYRODNICZYCH PO ANGIELSKU DLA PRZEDSZKOLI DO POBRANIA