Nie ma to jak poznawać przyrodę i jej piękno poprzez bezpośredni kontakt z nią 🙂  Dlatego posiadamy w swojej ofercie również zajęcia terenowe.

GDZIE?

Realizujemy je najczęściej na zielonych terenach Krakowa, takich jak Las Wolski czy Lasy Tynieckie (dojazd grupy w zakresie własnym – my spotykamy się z Wami na miejscu zbiórki).

W razie potrzeby, możemy przygotować warsztaty w Państwa lokalizacji po wcześniejszym rozpoznaniu.

PROGRAM

Nie przygotowujemy jednego, ściśle określonego programu zajęć w terenie. Przyroda jest nieprzewidywalna (co zresztą jest w niej najpiękniejsze :)) i w związku z tym nie możemy zagwarantować na 100% powtarzalnych scenariuszy. Poza tym zupełnie inaczej wygląda spotkanie w terenie z maluszkami, a inaczej z zerówką. Każde wyjście staramy się dopasować do potrzeb klientów, więc najlepiej z nami o nich porozmawiać. Na chwilę obecną spotkania w terenie dotyczą przede wszystkim różnych aspektów botaniki. W zależności od potrzeb tematem przewodnim mogą stać się: budowa kwiatów, zapylanie, rośliny określonych pór roku (np. rośliny wczesnowiosenne), drzewa czy las jako całość. Dodatkowo w czasie każdego spaceru dobieramy aktywności tak, aby wzbudzać w dzieciach uważność i wrażliwość na otaczającą naturę. Dla najstarszych przedszkolaków możemy również zorganizować zajęcia terenowe nad wodą i wspólnie poznawać tajemniczy świat owadów wodnych.

A jeśli nie możecie wybrać się z nami na terenowa wycieczkę, za to macie własny ogródek lub w pobliżu znajduje się park, w ciepłych miesiącach możemy część naszych zajęć stacjonarnych zorganizować na zewnątrz. Będą to wybrane tematy z działu

KIEDY?

Najlepszym czasem do ich realizacji zajęć w terenie jest okres od kwietnia do I-szej połowy października. Choć wszystko zależy od pogody i tempa rozwoju przyrody w danym roku. Po prostu najlepiej zapytać 🙂

CENA

Długość, cena i szczegóły zajęć w terenie są zawsze ustalane indywidualnie i dopasowywane do potrzeb grupy. Choć punktem wyjścia jest nasza standardowa cena za zajęcia, czyli 15 zł od uczestnika.

UWAGA!

Zajęcia terenowe organizujemy również dla grup szkolnych.